Літературна норма. Виправляємо помилки.

Літературна норма української мови, або мовна норма — це загальноприйняте правило вимови, уживання слова, граматичної форми, побудови словосполучення, речення тощо.

Саме з цієї теми починається вивчення української мови в сьомому класі.  Зазвичай автори підручників у вступній частині приділяють багато уваги цитуванню: висловлювання про мову відомих людей. Також є теоретична частина. Після пояснення сухої теорії я пропоную вам, шановні учні, перевірити практикою, чи зрозуміли ви новий матеріал. Для цього  потрібно спробувати себе в якості учителя і знайти в тексті порушення лексичної, граматичної, орфографічної норми. 

Ось сам текст.

Над зимлею прогримів весняний грім. Його гуркіт роскотився по долинам і лісам. А з великої хмаринки полив густий дощь. Краплі залопотіли, а самі важкі ніби вдаряли по траві. Усе жеве зховалося від доща, але вдруг він ущух. Після такої зливи зелені листя на деревах і кущах наче смарагдові.

А нижче ви знайдете правильний варіант. Правда, без пояснення. Спробуйте самостійно визначити, які саме мовні норми були порушені. А таких порушень тут — дванадцять.

Над землею пролунав весняний грім. Його гуркіт розкотився по долинах і лісах. А з великої хмари полив густий дощ. Краплі залопотіли, а найважчі ніби вдаряли по траві. Усе живе сховалося від дощу, але раптом він ущух. Після такої зливи зелене листя на деревах і кущах наче смарагдове.