Казка? А чому ні?! (частина четверта)

Глава 4

 

Про те, як трава стала зеленою

 

Я починаю нову главу. Пригадай, які кольори з’явилися в оздобленні Землі? Так, правильно —  ЧЕРВОНИЙ, СИНІЙ, ЖОВТИЙ.

Саме їх подарували маленькій Планеті Сонце й Небо. Ці кольори люди стали  називати ОСНОВНИМИ. Чому? А тому, що змішуючи їх між собою, можна отримати абсолютно інший колір. І тоді відчуваєш себе справжнім чарівником. У кінці цієї глави ти спробуєш себе в такій ролі.  Але щось я забагато говорю. Треба рушати далі.

Ось і стало вбрання Землі ошатним, яскравим: синя вода й листя, жовтий пісок, червоні квіти й ягоди. «Ах, яка я вродлива!» — милувалася собою Планета. Побачила все це Буря – мати й розлютилася:вона дуже заздрила чужій красі.

  • Я змету з неї всі фарби! Ця вискочка , це хвалько знов буде такою ж незграбною й непомітною, як і раніше! І ніхто не зможе цьому завадити, навіть Сонце й Небо! – вирішила  Буря й покликала своїх синів. Налетіли вітри — Буревій, Пустун,  Смерч, Тайфун – й закрутили, завили. Так і шурхають, і бурхають, і шугають, ніби хочуть все розірвати на своєму шляху. Піднялись в повітря  бризки води – і сховав цей морок Планету від усіх.

« Але не було б щастя, так нещастя допомогло», — говорять у народі. Не лякайся, мій  читачу, все вийшло зовсім не так, як хотіла злюка Буря. На морі почався шторм. Величезні хвилі кидалися на сушу й зносили все на сво єму шляху. Але  оскільки вода була синьою, а суша жовтою, то перемішуючись, ці кольори, народжували зовсім інший.  (Якщо ти візьмеш  пензель і змішаєш жовту й синю фарби, то який колір у тебе вийде? Правильно. ЗЕЛЕНИЙ! Саме ЗЕЛЕНИЙ. Ах, як його не вистачало: на дні океану з’явилися зелені водорості, та й морська вода трохи змінилася: вона стала бірюзовою ( це такий відтінок синього ), що робило її ще кращою.

Бачить Буря, що не виконали діти її завдання. Тоді вона сама накинулася на Землю,  так що всі піщинки  піднялися вгору. Долітаючи до неба й падаючи вниз, вони потрапляли на траву, листя дерев, кущів, квітів.

Вода з  мокрих піщинок  стікала по синіх листочках – і вони теж ставали ЗЕЛЁНЫМИ  Ось чому трава на Землі зелена.

ЗАВДАННЯ.  Перед тобою листочки з різних дерев, розфарбуй їх, змішуючи жовту й синю фарбу. А для тих, хто більш допитливий, і  завдання  складніше: не просто розфарбувати, а відгадати,  який листок з якого дерева.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *