Казка! А чому ні? (частина сьома)

Про те, чому Апельсин став оранжевим

Поки відбувалися всі події, описані в попередній главі, в океані на далекому острові сталася своя історія. На одному з дерев ріс Апельсин – великий, круглий і … ЖОВТИЙ. А неподалік на іншому дереві зручно вмостився його сусід – Лимон. Він мав іншу форму – овальну. Але теж був жовтого кольору.

 

(мал. 30)

       Дорогий друже! Напевно, ти знаєш, що лимони хоч і кислі, але дуже корисні. Бо коли хтось хворіє на ангіну, то лікар обов’язково рекомендує пити чай з лимоном. Однак в ті часи, про які я розповідаю, лимони були ще й дуже солодкими. І сусід Апельсина, знаючи про такі свої якості, почав гнути кирпу й вихвалятися:

  • О , який я смачний! Який я корисний! І форма у мене незвична! Всі навколо круглі. І ти, мій сусіде Апельсине, такий, як усі: яблука, кавуни, помідори… Хоч всі ви смачні, але не такі корисні. Отже, ні на що ти не згодишся.

Таким монологом хвалько починав кожен ранок.

Незважаючи на такі образливі слова, Апельсин мовчав, бо сказати йому було нічого, і він в’янув просто на очах, шкірка його ставала блідою. Ось-ось повинен був впасти з гілки, так і не пригостивши нікого своїми пахучими смачними дольками. Може, так і сталося б, але…

Одного ранку Сонячний Зайчик, перестрибуючи з листка на листок, почув хвастощі жовтого Задаваки. Помічник Сонця був неприємно здивований, що Лимон виявився таким пихатим. І тоді він все розповів найяскравішій Зірці.

  • Так, так. Треба провчити його. Бо не можна бути  хвастливим. Я подарую Апельсину червону фарбу: у мене ще трохи залишилося після витівок Вітру.  Завдяки такому подарунку до жовтого кольору Апельсина додався червоний – і це було надзвичайне перетворення.

Ніхто не очікував такого результату: серед листя дерева висіло справжнє сонце, тільки маленьке.

(мал. 31)

А колір, який вийшов, стали називати ОРАНЖЕВИМ , тобто апельсиновим.

       Лимон трохи не позеленів від заздрощів. Від злості він втратив всю свою солодкість. З того часу всі лимони на Землі хоч і корисні, але дуже кислі.

    ЗАВДАННЯ: змішай червону й жовту фарби і розфарбуй плоди на картинках. Або сам пригадай рослини, які в природі оранжевого кольору й намалюй їх.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *